Nr 3 2009
Sid 13e
Foto:© Frontface.se, Nikon D300 .  Eventarrangör, Micael Bindefeld AB, Supporting photos: Tiit  Motus.
Tre minuters taxiresa bort, ligger Tallink Spa & Conference Hotel, en magnifik skapelse där man kan bubbla, simma, basta och få allehanda behandling. Smakar det så kostar det.
 
Reporter Nathalie fastnade för den mer antik / grekiska stilen, men undrade varför statyn inte fått några snygga badshorts från Panos..?  Dan Ekborg drog upp tempot och satte ribban högt för de övriga.
Ett stort GRATTIS till Alex Erwik, som släppt "Rädda Rosing" och i stället förlovade sig på ett lämpligt ställe med sin pojkvän Anders Lundin. Ryktet viskar om giftemål i höst.
Det är varmt och skönt i både vatten och luft ine i spa-anläggningen, så efter ett tag kan det vara läge med en svalkande dryck. Kanske får vi fresta med en Strawberry Daquiri, serverad av Lrena Lundblad, Maxus.
I "Fidel Cigar Bar på femte våningen, består lampprna av förgyllda Kalashnikovs och liknande leksaker...
Det gäller att vara försiktig när man ber om eld till cigarren.

Hallå, snyggt i rutan! Nanna och Roberto Martorell med Susanne Delastacia och Anders Östman.
I Manhattan Bar gästsjöng bland annat Rickard Häger.
Krtssningen fortsätter på nästa sida. Klicka på högerpilen här intill    >>>